Naturalne suplementy diety – na co zwracać uwagę?

Naturalne suplementy diety mogą w wielu sytuacjach polepszyć samopoczucie, a nawet zdrowie. Pamiętajmy jednak o tym, że to nigdy nie będzie lek na wszystko, a jego działanie zależy w dużym stopniu od stylu życia i nawyków żywieniowych pacjenta. Na co zwrócić uwagę, aby suplementy rzeczywiście pomagały na zauważone, wyselekcjonowane dolegliwości i dodawały sił? 

Naturalne metody leczenia – w czym pomagają suplementy diety?

Ostatnimi laty coraz więcej pojawia się różnego rodzaju literatury z dziedziny naturalnych metod leczenia. Powszechnie wiadomo, że to dieta i ruch jest czynnikiem decydującym w największym stopniu o zdrowiu w dłuższej perspektywie. Istnieją jednak suplementy, które spożywane w konkretnych przypadkach mogą znacznie poprawić funkcjonowanie organizmu. 

Choroby serca – Przetworzone jedzenie, które zawiera różnego rodzaju konserwanty nie zawsze jest dobre dla zdrowia. Długoterminowo może zwiększać ryzyko chorób serca i innych dolegliwości związanych z jego niewydolnością. Bardzo ważne w takiej sytuacji jest zwrócenie uwagi na polifenole w naszej diecie. Naturalne substancje zawarte w zdrowej żywności nie tylko pozwalają nam zachować witalność ale uzupełniamy z ich pomocą dzienne zapotrzebowanie na witaminy i polifenole. 

Rak piersi i rak prostaty – Warto zwrócić uwagę, że przeciwnowotworowe działanie polifenoli, które zawiera Pomi-T, jest ważne ze zdrowotnego punktu widzenia nie tylko przed diagnozą. Zauważa się, że osoby, u których zdiagnozowano raka piersi i stosują dietę bogatą w polifenole, np. obciążone są mniejszym ryzykiem nawrotu choroby. Zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta wpływa też znacząco na wolno postępującego raka prostaty u mężczyzn i związany z tym poziom PSA. Potwierdzono badaniami klinicznymi, że osoby stosujące Pomi-T utrzymywały mniejszy poziom PSA niż te, które korzystały  w tym samym czasie z placebo. 

Starzenie się skóry – Szczegółowy skład Pomi-T pokazuje, że jest to naturalny pełnowartościowy produkt, pozyskany ze składników korzystnie wpływających na kondycję skóry. Nieodpowiednia dieta i różnego rodzaju używki mogą sprawić, że nasza skóra będzie wyglądała znacznie starzej niż powinna na danym etapie życia. Starannie wyselekcjonowane składniki Pomi-T, jak brokuły, granat, zielona herbata i kurkuma, w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pozwolą zachować skórę w doskonałym stanie. 

Samopoczucie – Odpowiedni poziom witamin i innych składników odżywczych zwiększa ogólne zadowolenie z życia, napawa optymizmem i pozwala na lepszą koncentrację. To kolejno sprawia, że akurat skład Pomi-T w połączeniu ze zbilansowaną dietą doskonale pasuje do osób, które chcą poprawić swoją codzienną efektywność i samopoczucie. 

Zdrowe suplementy diety uzupełnieniem odżywiania – czy warto?

Zakładając, że suplement, nad którego zakupem się zastanawiamy posiada naturalny i w pełni sprawdzony skład, wówczas korzystanie z niego jest w pełni uzasadnione, szczególnie, gdy mamy szansę zmniejszyć ryzyko chorób nowotworowych i zadbać o swoje codzienne samopoczucie. Zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne bowiem nie tylko pomagają w trudnych chwilach, lecz pozwalają nam osiągać ponadprzeciętne wyniki w pracy lub interakcjach z innymi. Pamiętajmy, że organizm, który został zaopatrzony we wszystkie substancje w odpowiednich dawkach jest znacznie efektywniejszy. 

Jeżeli chorujesz na cukrzycę, powinieneś sprawdzić, czy konkretny suplement jest dostosowany do Twoich potrzeb. Pomi-T dzięki naturalnemu pochodzeniu i organiczności składników jest odpowiedni dla cukrzyków. Warto zwrócić uwagę, że podczas badań nie zauważono różnic w zakresie skutków ubocznych pomiędzy suplementem, a placebo. Nie jest jednak wskazane, aby suplement zażywały osoby w wieku poniżej szesnastu lat. 

Naturalne suplementy diety to okazja do osiągnięcia dobrych rezultatów, lecz niestety niewielu producentów oferuje w pełni zdrowe produkty. Mieliśmy to na uwadze decydując się na wprowadzenie Pomi-T na rynek polski. Oferujemy pełnowartościowy produkt, którego dobroczynne działanie wpłynie korzystnie na zdrowie i życie Polaków, którzy jednocześnie będą świadomie dokonywać najlepszych wyborów wśród olbrzymiej ilości, często niesprawdzonych, nieskutecznych, a często nawet szkodliwych suplementow diety.

Katarzyna Scheffler

Related Blogs