Najczęściej zadawane pytania

Na tej stronie przedstawiamy najczęściej zadawane pytania pytania dotyczące Pomi-T®.
Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie prosimy o kontakt.

FAQ

Jaki skład ma Pomi-T®?

Pomi-T® to roślinne kapsułki zawierające zieloną herbatę, owoc granatu, brokuły i kurkumę.

Dlaczego opracowano Pomi-T®?

Pomi-T ® został zaprojektowany przez zespół lekarzy, naukowców i dietetyków. Eksperci skupili się na tym, w jaki sposób polifenole, naturalnie występujące w czterech wybranych składnikach, mogą ze sobą współpracować, aby uzyskać synergistyczne korzyści dla organizmu ludzkiego. Hipoteza ta została pozytywnie zweryfikowana w krajowym (UK) randomizowanym badaniu klinicznym.

Jakie pełnowartościowe składniki żywieniowe zawiera Pomi-T®?

Brokuły: proporcja suchego wyciągu z warzyw do pełnowartościowego brokułu wynosi 1:5, czyli 150 mg wyciągu = 750 mg brokułów.
Granat: sproszkowanie wyciśniętego soku skutkuje utratą dalszych 10% wody i dlatego 150 mg proszku równe jest 170 mg granatów.
Zielona herbata: 30 mg proszku stanowi ekwiwalent 150 mg liści.
Kurkuma: suchy pełnowartościowy proszek.

Czy Pomi-T® zawiera jakieś dodatki?

Nie, nie ma w nim konserwantów, barwników i aromatów. W przeciwieństwie do dużej zawartości cukru w soku z granatów, nie występuje on w Pomi-T®.

Czy istnieje pewność, że składniki są prawdziwe i wolne od zanieczyszczeń?

Oczywiście — producenci legitymują się długą i bogatą historią zapewniania jakości i zachowania zgodności z międzynarodowymi standardami. Prowadzą również analizy wewnętrzne każdego składnika, dbając o jego czystość i autentyczność. Ponieważ Pomi-T® opracowano jako część krajowych badań naukowych, proces zapewnienia jakości obejmował nawet spektrometrię masową wykonaną przez niezależną uczelnię.

Czy składniki są pochodzenia organicznego?

To w pełni naturalne produkty, ale nie możemy twierdzić, że są zarejestrowane przez instytucje certyfikujące w krajach pochodzenia.

Jakie korzyści zdrowotne daje dieta bogata w polifenole?

Dieta bogata w polifenole, naturalne substancje roślinne zawarte w zdrowej żywności, obniża ryzyko chorób przewlekłych, takich jak demencja, wysoki poziom cholesterolu, artretyzm, choroby serca, starzenie się skóry i degeneracja mięśni. Dobrze prowadzone badania wśród ludzi dowodzą związku między regularnym stosowaniem polifenoli a obniżonym ryzykiem zachorowania na raka, w tym raka piersi, trzustki, przełyku, jajników, prostaty i skóry. Przeciwnowotworowe działanie polifenoli nie kończy się z chwilą wydania diagnozy onkologicznej. Osoby, które przeżyły raka piersi i stosują dietę bogatą w polifenole roślinne, soję i zieloną herbatę, wykazują niższe ryzyko nawrotu choroby. Osoby z rakiem skóry spożywające duże ilości liściastych warzyw zielonych i brokułów wykazują niższe wskaźniki powstawania nowych nowotworów. Zdrowy tryb życia i dieta bogata w polifenole wiązana jest również z wolniejszą progresją poziomu PSA u mężczyzn z wolno rosnącym rakiem prostaty. Na tej stronie dostępny jest odnośnik do bardziej szczegółowych danych i informacji naukowych dotyczących korzyści płynących ze stosowania polifenoli i substancji roślinnych.

Czy opublikowano naukowe dowody na skuteczność Pomi-T®?

Agencja Żywności i Leków (FDA) oraz brytyjska Agencja Leków i Produktów Leczniczych sklasyfikowały Pomi-T® jako suplement diety, a nie produkt leczniczy. Dlatego nie może on być oferowany ze względów medycznych lub jako produkt korzystny zdrowotnie. Tym niemniej Pomi-T® jest wyjątkowy, ponieważ został poddany ocenie w ogólnokrajowym badaniu klinicznym z zastosowaniem podwójnej ślepej próby i placebo w randomizowanym badaniu kontrolowanym, którego wyniki zaprezentowano na największej i najbardziej prestiżowej konferencji onkologicznej (ASCO). Założenia i wyniki badania dostępne są tutaj.

Jakie jest zalecane dzienne spożycie Pomi-T® ?

Pomi-T® nie jest lekiem, czyli nie ma określonego dawkowania. Preparat jest opracowany z myślą o włączeniu go jako części zdrowej i zbilansowanej diety. Dzienne spożycie zależy od jakości jedzenia w danym dniu. Przykładowo, w dniu spożycia żywności obejmującej dużo ciemnozielonych warzyw, jagód, owoców i herbaty, wystarczy jedna kapsułka, przy czym średnia to 2-3 kapsułki dziennie. Osoby biorące udział w badaniu brały 2 kapsułki dziennie.

Czy są granice wiekowe zażywania Pomi-T®?

Pomi-T® można stosować powyżej 16 roku życia.

Czy Pomi-T® należy zażywać w trakcie jedzenia?

Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłków. Jednak dla osób z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmowanie ich po posiłku.

Czy można stosować Pomi-T® w trakcie ciąży lub karmienia piersią?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem Pomi-T ®

Jakie są możliwe skutki uboczne Pomi-T®?

Do tej pory nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych. Badania kliniczne Pomi-T® nie wykazały żadnych istotnych statystycznie różnic między efektami ubocznymi Pomi-T® i placebo. Pomi-T ® nie należy przyjmować w przypadku jakichkolwiek znanych interakcji (lub alergii) z jego składnikami.

Czy Pomi-T® wchodzi w interakcje z lekami i czy można przyjmować razem z lekami ?

Jedzenie może wpływać na metabolizm leków. Podobnie jak soki owocowe, granat i zielona herbata mogą potencjalnie oddziaływać z niektórymi lekami. Poinformuj swojego lekarza o przyjmowaniu Pomi-T ® .

Czy można zażywać Pomi-T® podczas chemioterapii?

Zapytaj swojego lekarza o wszelkie możliwe interakcje ze środkami chemioterapeutycznymi.

Co to są antyoksydanty / przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacz to cząsteczka, która hamuje utlenianie innych cząsteczek. Utlenianie to reakcja chemiczna, która może wytwarzać wolne rodniki, prowadząc do reakcji łańcuchowych, które mogą uszkodzić komórki.

Jakie jeszcze badania będą prowadzone nad Pomi-T®?

Każdy ze składników Pomi-T®  ma unikalne właściwości: działają przeciwzapalnie, ograniczają ekspresję genów nowotworowych lub spowalniają rozwój choroby nowotworowej. W kolejnej fazie badań będziemy sprawdzać czy Pomi-T® może być pomocny  w leczeniu artretyzmu oraz badać jego wpływ na wyniki sportowe. Zostanie również sprawdzony pod kątem profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jakie zmiany stylu życia mogą wspomóc działanie suplementu Pomi-T®

Przyjmowanie Pomi-T ® jest tylko jedną częścią programu zdrowego stylu życia. Regularne ćwiczenia, planowanie dobrego odżywiania i odpowiednie zarządzanie wagą to proste wybory, które mogą pomóc poprawić jakość życia.

Czy mogę stosować Pomi-T® z używanymi dotychczas suplementami ? Czy Pomi-T® może zastąpić wszystkie te suplementy? Jeżeli nie, czy mogę zażywać je w tym samym czasie, co Pomi-T®?

Tak, można kontynuować stosowanie dotychczasowych suplementów. Pomi-T® zaprojektowano jako część zdrowej diety. Skład Pomi-T® jest odmienny od większości suplementów, a preparat nie ma zastępować innych. Należy unikać stosowania Pomi-T® w tym samym czasie, co suplementy zażywane poza porami posiłków.

Występuje u mnie wrażliwość na kofeinę. Czy nadal mogę stosować Pomi-T®?

Tak, ponieważ zawartość kofeiny w zielonej herbacie jest niska. Kapsułka Pomi-T® zawiera równowartość 150 mg zielonej herbaty, z czego kofeina to 2,4 mg. Dla porównania, filiżanka kawy bezkofeinowej zawiera 2-12 mg kofeiny, a puszka coli — 32 mg.
Nie należy stosować Pomi-T® w przypadku uczulenia na kofeinę z takimi objawami jak pokrzywka, wysypka czy trudności w oddychaniu.

Po jakim czasie odczuję efekty działania suplementów?

Trudno stwierdzić, kiedy można odczuć wyraźne efekty działania suplementów, ponieważ skutki zdrowej diety mają charakter długoterminowy i objawiają się w ciągu całego życia. Jednak wiemy, jak ważne dla zdrowia jest utrzymanie  zbilansowanej diety.

Czy muszę zażywać Pomi-T® każdego dnia? Czy mogę to robić co drugi dzień?

Polifenole owocowe i warzywne działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Chronią komórki i substancje chemiczne ciała przed uszkodzeniem tkanek spowodowanym działaniem wolnych rodników. Dlatego też zaleca się zażywanie Pomi-T® każdego dnia.

Nie mogę zażywać kapsułek. Czy są jakieś alternatywne sposoby zażywania Pomi-T®?

Można otworzyć kapsułkę i wsypać zawartość do napoju lub posiłku, jednak w momencie otwarcia kapsułki zwiększa się ryzyko zanieczyszczenia, które wzrośnie wraz z czasem ekspozycji – zalecamy więc spożywanie Pomi-T ®, bezpośrednio po otwarciu.