Czy suplementy diety są bezpieczne? – Wskazówki przy wyborze

Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się Wam zadać sobie pytanie o to, czy suplementy diety są bezpieczne, niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można za to przestrzegać uniwersalnych zasad przy weryfikacji konkretnego suplementu, aby sprawdzić jego wiarygodność. Rynek pełny jest bowiem produktów, które nie zawsze spełniają swoją rolę, a ostrożność pomoże nam wyselekcjonować te warte uwagi. 

Czy warto kupować suplementy diety?

Suplementy diety są jeszcze w znacznym stopniu niewyjaśnionym tematem w Polsce. Wiele osób nadal nie wie, czy warto je kupować i kiedy mogą pomóc z przy konkretnych dolegliwościach. Sama nazwa mówi jednak, że są to suplementy, czyli dodatek do odpowiednio zbilansowanej diety. Stosuje się je, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi tylu substancji i witamin, ilu potrzebuje, szczególnie, gdy nie czujemy się w stu procentach zdrowi. Jeżeli natomiast zadbaliśmy o dietę i podstawowe składniki odżywcze, powszechnie wiadomo, że warto wyselekcjonować suplementy, które uzupełnią pozostałe, powstałe braki. 

Suplementów diety obecnie jest tak dużo, że trudno się odnaleźć znajdując chociażby kilka wartościowych pozycji ze zdrowotnego punktu widzenia. Istnieje kilka wytycznych, na które warto zwrócić uwagę wybierając produkt dopasowany do siebie i swojego organizmu.

Sklep z suplementami diety – jak wybrać sprawdzonego dostawcę?

Wybór sprawdzonego dostawcy będzie możliwy po przeanalizowaniu, jakie informacje o produkcie umieszcza on na stronie lub w sklepie internetowym.

Pełny skład produktu – Skład produktu powinien znajdować się nie tylko na opakowaniu. Równie ważne jest, aby sprzedawca udostępniał go także na swojej stronie internetowej. Współczesne suplementy diety często zawierają dużą ilość składników, które nie wpływają korzystnie na nasz organizm. Wiemy o tym, dlatego na naszej stronie internetowej można znaleźć wszelkie informacje na temat składu Pomi-T. Dzięki temu mamy pewność, że nasi klienci podejmują decyzję świadomie.

Zalecane spożycie – wielkość opakowania nic nie mówi klientowi. Widząc taką informację nie jest w stanie określić, jakie koszty wiążą się z korzystaniem suplementu przez przykładowy miesiąc, dwa lub cztery. Pomi-T® nie jest lekiem, czyli nie ma określonego dawkowania. Preparat jest opracowany z myślą o włączeniu go jako części zdrowej i zbilansowanej diety. Dzienne spożycie zależy od ilości jedzenia przypadającego w danym dniu. Przykładowo, w dniu spożycia żywności obejmującej dużo ciemnozielonych warzyw, jagód, owoców i herbaty, wystarczy jedna kapsułka, przy czym średnia to 2-3 kapsułki dziennie. Osoby biorące udział w badaniu brały 2 tabletki dziennie. Sugerowane spożycie to 2 kapsułki dziennie, podobnie jak osoby biorące udział w badaniu.

Potwierdzenie w postaci badań – Warto wspomnieć, że suplement diety Pomi-T został przetestowany podczas badań klinicznych. Niewiele producentów dba, aby posiadać tego rodzaju badania z powodu wysokich kosztów i niepewności w stosunku do rezultatu. W naszym przypadku można było pokazać, że średni poziom PSA w grupie Pomi-T wzrósł o 14,7% (95% CI 3,4-36,7%) w stosunku do 78,5% w grupie placebo (95% CI 48,1-115,5%). Różnica 63,8% okazała się znaczna (ANCOVA (analiza kowariancji) p=0,0008). U 18,6% mężczyzn z grupy Pomi-T wykluczono konieczność interwencji pod koniec badania.

Miejsca, w których można zakupić produkt – Jaką mamy pewność, że produkt jest dobrej jakości, gdy kupić go możemy tylko w konkretnym sklepie internetowym? Czy nie przekonał aptek? Co spowodowało, że dostawca nie rozbudował swoich kanałów sprzedaży? Jedną z wielu naszych przewag konkurencyjnych jest opcja zakupu Pomi-T w każdej aptece. Sytuacja, w której nie znajdziecie produktu to nie koniec, Jeżeli nie Pomi-T nie stoi na półce to zazwyczaj istnieje możliwość złożenia indywidualnego zamówienia w aptece.

Rezultaty, które można osiągnąć korzystając z produktu – To punkt, który poniekąd łączy się z powyższym, który dotyczy badań. Udokumentowane rezultaty sprawiają, że produkt staje się wiarygodny, a z pozycji klienta nabieramy pewności, że pomoże też w naszym przypadku. Sprawdźmy więc, czy za produktem, nad którym się zastanawiamy stoją badania lub opinie poprzednich klientów w internecie.

Mamy nadzieję, że teraz ostrożniej będziecie patrzeć na suplementy diety. Wybrane z odpowiednim nastawieniem i wiedzą pomagają bowiem w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom.

Katarzyna Scheffler

Related Blogs